Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mezizávěry Vaší ankety

(Knihovnik, 30. 1. 2009 9:55)

Od srpna roku 2008 máte možnost hlasovat v anketě na blogu, KNIHOVNIK ( viz odkaz BLOG ). Tématicky je zaměření anketních otázek na Vaši / Naši angažovanost v literatuře, tvůrčí tvorbě a preferencích literárního žánru.
Velmi potěšující je návštěvnost ankety. Tato se skládala ze tří základních otázek, k nim o něco dále. Celkem hlasovalo v anketě 1.059 čtenářů. Nelze rozlišit, zda každý hlasující hlasoval "pouze" jednou, nebo odpovídal na všechny 3 otázky. Statisticky tedy odpovídalo minimálně 353 čtenářů.

První anketní otázka, Jste pravidelným čtenářem knih, tzn. kniha/týden? Z počtu 205 odpovědí, potvrdilo 52,2 %, tedy 107 čtenářů, tvrzení, že je v jejich kapacitách přečíst jednu knihu za týden. Gratuluji všem takovým. A přeji jim, aby jim takové nadšení vydrželo po celý život, a ať mají dostatek dobrého čtiva. Závěrem konstatuji, že mírná většina čtenářů blogu jsou poctiví čtenáři.

Druhá anketní otázka, ale ne svým významem, Jaký literární žánr preferujete? Ani v této části nepřevážila žádná rovina. Nejupřednostňovaným žánrem je Dobrodružná literatura a literatura faktu, srovnatelně získaly 11 % hlasů. Hranici 10 % překročily také žánry Poezie, Science fiction a biografie. Žádný ze žánrů nepropadl pod 8,8 %. Celkový počet odpovídajících je 557 čtenářů. Mohu konstatovat, že v průřezu "neznámých" čtenářů ( věk, národnost, vzdělání, atp ) je znatelná rovnoměrná preference literárních žánrů, útvarů, autorů.

Třetí anketní otázka, Zda máte autorské ambice? S radostí mohu konstatovat, že 26 % odpovídajících tuto autorskou ambici má, tzn. 78 čtenářů z 297 celkových. 16,5 %, tj. 49 čtenářů má dokonce připravený koncept. Jaké to ale bude dílo, nebo jaké to je dílo, neumím zhodnotit. Dovoluji si požádat ty autory, kteří mají koncept, prosím seznamte nás. Najděte odvahu, najděte koncept v šuplíku, a nabídněte nám jej k posouzení. Věřte, budeme shovívaví.


Vzhledem k relativně nízkým počtům hlasujících ( i když pro výzkum veřejného mínění jsou někdy vzorky srovnatelné ), považuji tyto výsledky jako nefinální. Hlasujte prosím dále. Děkuji.